Купить утеплитель в Киеве и Борисполе
Утепление пола минватой: преимущества и недостатки

минватой: преимущества и недостатки

Утеплення підлоги мінватою: переваги і недоліки

Рівень комфортності приміщень для житла багато в чому обумовлений температурою на поверхні підлоги. Тому теплоізоляція необхідна для підлог в будь-якому будинку: дерев’яному, цегляному або залізобетонному. Таким чином одночасно вдається вирішити дві проблеми: підвищується комфортність і зменшуються витрати на опалення приміщення.

Вибір сучасних матеріалів для теплоізоляції — досить широкий. Утеплення підлоги мінватою вважається одним з самих, якщо не найпопулярнішим варіантом теплоізоляції. Як правило, мінеральні теплоізоляційні матеріали використовують при утепленні підлоги, розташованих на першому поверсі і горищі.

Як же виходить, що стало вже класичним застосування мінеральної вати, не здає своїх завойованих позицій?

Структура мінеральної вати

види мінеральної ватиВ основі полотна лежать розплавлені гірські породи, скло або шлак. Згідно особливою технологією, з них отримують найтонші волокна. Розплавлене речовина потрапляє в центрифугу, роздувається повітрям і під впливом відцентрових сил розтягується до надзвичайно тонких волокон. Після осадження в спеціальній камері, переплетені хаотично волокна за допомогою сполучних полімерів з’єднуються в полотно, яке відрізняється пухкої пористою структурою.

Залежно від використовуваного при виготовленні сировини відрізняють вату:

скляну або скловату;
кам’яну, переважно, базальтову або з інших гірських вулканічних порід;
шлакову, в її основі лежать шлаки доменних печей.
Отриманий матеріал може відрізнятися за структурою, так як зазвичай в залежності від сировини нюанси використовуваної технології можуть відрізнятися. Вона буває:

вертикально або горизонтально-шарувата;
гофрована;
просторова.

Своє лідерство утримує, завдяки певним гідностям:

•Матеріал негорючий. Він стає перепоною на шляху поширення відкритого вогню, тому утеплення підлоги мінватою — це одночасно додаткова вогнезахист конструкції будинку. •Вражає заявлена ​​стійкість до високих температура — понад 1000⁰C.
•Підвищені теплоізоляційні властивості. Цей вид як утеплювач при правильній організації теплоізоляції — це гарантія постійно теплих підлог.
•Відмінна звукоізоляція. Це — важливий фактор для вибору, оскільки далеко не кожен з представлених на ринку матеріалів цієї спрямованості може «похвалитися» таким рівнем звукоізоляції. Такі показники дозволяють утеплювати мінватою не тільки підлоги, але також стелі і стіни.
•Висока морозостійкість.
варіант укладання
•Відсутність будь-яких температурних деформацій
•Стійкість до активних хімічних речовин.
•Несхильність впливу гнилі, грибків і нападам гризунів.
•Паропроникність. «Дихаючий» шар теплоізоляції вигідно відрізняє минвату від інших утеплювачів.
•Легкість монтажу. Невелика вага при достатній товщині і зручність заповнення їм будь-яких просторів істотно полегшують проведення монтажних робіт.
•Несмінаемость. У сухому вигляді мінвата не змінює форми, що також спрощує її монтаж.
•Економічність. Низька собівартість, оскільки сам процес виготовлення не вимагає особливих витрат.

недоліки

До них можна віднести значний обсяг по висоті, оскільки при організації каркаса з лаг враховується товщина утеплювального шару.

Вологостійкість — це якість, яке характеризує не всі види мінеральної вати. Для них потрібно гідроізоляція, так як при попаданні вологи вони стискаються і практично позбавляються своїх позитивних характеристик.

Скловолокно більш водостійка, його водопоглинання в два рази нижче, до того ж після висихання, воно не втрачає своїх якостей, проте, матеріал цей не дуже зручний в монтажі: стекловидность структури і сипкість з його пластів дрібних фрагментів скла створює певні незручності.

Багатьох бентежить присутність в складі деяких видів мінеральної вати хімічних добавок типу формальдегіду, який може негативно впливати на стан здоров’я людини. Хоча слід зазначити, що єдиного висновку численних дебатів навколо цієї теми поки немає.

Як утеплити підлогу: поетапне виконання

Весь процес влаштування утеплення підлоги можна розбити на кілька основних етапів:

Утеплення підлоги мінватою: переваги і недоліки

Утеплення підлоги мінватою: переваги і недоліки


•підготовка поверхні;
•гідроізоляція;
•укладання утеплювача
•пароізоляція;
•чорнова підлога під фінішне покриття або армована стяжка.
Теплоізоляційні роботи за допомогою мінеральної вати проводять по різних поверхнях, і схеми виконання при цьому можуть відрізнятися.

Ущільнений грунт.

Це звичайна конструкція підлог в приватних будинках за містом. Підлогове покриття в цьому випадку настилають з опорою на лаги, які встановлені безпосередньо на грунт, точніше на утрамбований насипний шар з гравію, шлаку т. Д. Мінвата після засипки шару керамзиту і влаштування гідроізоляції укладають між лагами. Мати повинні бути укладені щільно, без будь-яких щілин. Поверх утеплювача стелять пароізоляційний матеріал, після чого укладають армовану стяжку або чорнову підлогу

Ґрунтова поверхня з цегляними стовпчиками.

Останні служать опорою для кріплення лаг. Керамзит засипають до верхнього рівня стовпчиків, набивають по довжині лаг бруски, на які кріпиться дерев’яний настил між лагами. Заходячи на лаги по 5 см, по ним стелять гідроізоляцію і укладають мінеральну вату. Поверх утеплювача і лаг розстеляють з нахлестом пароізоляцію, проклеюючи стики скотчем.

Бетонна поверхня (чорнова стяжка або плита перекриття).

Спочатку фольгованою стороною до плити укладають шар пароізоляції. Далі розміщують (з обрешкой або без) плити мінеральної вати. Для кращої ізоляції укладають їх рівно і без зазорів. Поверх — знову шар пароізоляції, але вже фольгованою стороною — всередину приміщення.

Вся Продукцiя
 • Вироби підприємства “Технологія Базальту”:

Прошивні матиМати НЛПлитиФасонні | фольговані

 • 1. Чому базальтова вата темна?
  • Вихідною сировиною базальтової вати є 95% базальту і 5 % доломіту. Натуральне каміння дає такий колір , у той час , як шлакова вата має сіро – коричневий колір , а скловата – жовтий. Відсутність у складі шлаків та інших домішок вказує саме на темний колір виробів.
 • 2.Чим базальтова вата краща за шлаковату , або скажімо , за скловату? Відомо , що і одна , і друга теж являється мінеральною ватою.
  • Шлаковата дуже гігроскопічна ,має залишкову кислотність , це при зволоженні призводить до утворення кислот. А кислоти , як відомо , викликають корозію. Скловата недостатньо міцна по своїй природі , не лугостійка , погано поєднується з штукатурно – клейовими сумішами. Дані недоліки можна оминути , використовуючи в якості утеплювача базальтову вату. Вона гідрофобна , негорюча , еластична та міцна , не підлягає корозії ,гниттю , біологічно та хімічно стійка.
 • 3. Неодноразово чули про шкідливість мінеральної вати , оскільки вона містить фенол
  • Зв’язуюче мінеральної вати на основі фенолформальдегідних смол . “ Технологія базальту” запроваджує у виробництві екологічну технологію виготовлення мінераловатних виробів на основі фенолформальдегідної смоли модифікованої певними добавками, які зв’язують вільні молекули фенолу та формальдегіду, чим запобігають їх виділенню в навколишнє середовище. Серед вітчизняних виробників мінеральної вати , вироби “Технології Базальту” містять найменшу кількість з’вязуючого , чим вигідно вирізняються від інших. До того ж ,базальтова вата є паропроникною , тобто «дихаючою» . Тому , дотримуючись правильної технології монтажу , не варто хвилюватись про небезпеку вашому життю.
 • 4.Чим зумовлена стійкість мінеральних базальтових волокон?
  • Мінеральна базальтова вата є негорюча. Вироби з базальтового волокна призначені для теплоізоляції споруд від — 180◦С до 700◦С. Базальтова порода перешкоджає корозії, оскільки наявні в ній оксиди формують модуль кислотності , який є основним критерієм , що визначає якість мінеральної вати. Мінвата з базальтових порід кисла за своїм хімічним складом , що означає , стійка в експлуатації, довговічна , чого не скажеш про мінеральну вату з шлаків чи скловолокна.
 • 5. Який коефіцієнт теплопровідності( ƛ) мінеральної вати?
  • Коефіцієнт теплопровідності (КТ) мінеральної вати 0,038 – 0,07. КТ пінополістиролу 0 ,031 – 0,041 . КТ скловати – 0,033 – 0,05. Але , зважаючи на такі властивості , як негорючість , довговічність , паропроникність , натуральність порівнювати дані види теплоізоляції недоцільно.
 • 6.Який термін експлуатації базальтового волокна?
  • Як уже вище зазначено , базальтова вата довговічна. Модуль кислотності базальтового волокна 1,6 , а також відсутність у складі шлаків та домішок різного роду , вказує на її довговічність . Термін експлуатації базальтової вати , як мінімум , 50 років.
 • 7.Цінова політика.
  • Цінові пропозиції « Технології Базальту» перш за все зумовлені походженням сировини. Натуральність базальтової породи , сучасні цінові критерії газу (температура розплаву базальту 1500◦ С) формують собівартість продукції. Проте , враховуючи властивості довговічності , гідрофобності , міцності , надійності , співставлення ціни та якості цілком оправдане.
 • 8. Що мається на увазі під словом « довговічність» базальтового утеплювача?
  • Коли ми говоримо про довговічність базальтової мінеральної вати , перш за все ми маємо на увазі стійкість волокна. Природні протикорозійні властивості базальтової породи , міцність каменю та гідрофобні властивості виробів з базальту дають впевненість , що вата з гірських порід стійка в експлуатації . Сприятливі фізико – механічні властивості виробів ( щільність , міцність , пружність ) та їх збереження при експлуатації прямо відображається на довговічності теплоізоляції ( не розсипається , не стискається , не піддається деструкції). Отже – надійна!


Безпека при використанні:

 1. Захищайте відкриті ділянки шкіри при роботі в приміщені за відсутності вентиляції використовуйте індивідуальні одноразові захисні засоби ( робота в спец.одязі)
 2. При роботі використовуйте захисні окуляри
 3. Працюйте в провітрюваному приміщені
 4. Залишки матеріалів повині бути утилізовані в рамках діючих правил та норм
 5. Використовуйте пилосос під час прибирання або одноразові паперові мішки для побутових відходів
 6. Після монтажу матеріалу ополосніть руки водою
 7. Продукція пройшла сертифікацію державного стандарта України ( киів)

Добавить комментарий

Ваше ім'я:
телефон №:
e-mail:
запит: